Po dviejų savaičių intensyvių ekskursijų Klimato muziejus Vilniuje džiaugiasi net 8 871 lankytoju, iš kurių beveik 100 — moksleivių klasės. Išskirtiniame muziejuje apsilankė ir šalies Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė bei daugybė kitų aplinkosauga besirūpinančių miesto gyventojų bei svečių.
100 entuziastingų savanorių, 5 ekologijos gidai ir eilės žmonių, laukiančių patikrinti savo žinias Klimato muziejaus ekspozicijose — tokią kasdienybę galėjo išvysti kiekvienas praeinantis Vilniaus Katedros aikštėje. Paskutinėmis savo darbo dienomis muziejus pateikė lankytojų statistiką: net 8 871 registracijų per dvi savaites, sugeneravusių beveik 20 t CO2 (muziejaus vertinimas).
Klegesys ir nuostabos šūksniai buvo girdėti kiekviename iš 4 jūrinių Klimato muziejaus konteinerių, paverstų interaktyviais ir inovatyviais aplinkosaugos pažinimo centrais. Daugelis nepraleido progos pajusti 50 °C karštį savomis rankomis ar įvertinti pusryčių, pietų bei vakarienės įtaką klimato kaitai. Klimato iššūkių kampelyje skambėjo ne vienas pažadas Lietuvos gamtai: mažieji jėgas sutelkė į rūšiavimą bei medžių sodinimą, savų žolelių auginimą, tuo tarpu vyresnieji muziejaus svečiai ėmė svarstyti įprasto automobilio pakeitimą elektriniu ar žymų plastiko vartojimo mažinimą, tarpusavyje aptarinėjo įvairias alternatyvas. Originaliausio iššūkio autoriai buvo apdovanoti muziejaus draugų „Gera dovana“ įsteigtu prizu.
Telia Lietuva tvarumo projektų vadovė Indrė Bimbirytė-Yun ypatingai džiaugiasi pirmaja muziejaus stotele: „Vilniuje savo kelionę po Lietuvą pradėjęs „Klimato muziejus“ per dvi savaites pritraukė beveik 9000 lankytojų. Tai tik dar kartą patvirtina, kad muziejuje atskleidžiama klimato krizės tema yra tikrai aktuali visuomenei. Šioje interaktyvioje ekspozicijoje žmonės atrado daug jiems nežinomų ir įdomių faktų, tada dabar jie gali geriau suprasti mūsų poveikį aplinkai. Esame dažnai linkę nuvertinti savo asmeninę įtaką mus supančiam pasauliui. Tad vienas esminių muziejaus tikslų yra pakeisti šią nuostatą – net maži pokyčiai mūsų kasdienybėje sumuojasi ir turi didelį poveikį. Pati „Telia“ yra išsikėlusi sau ambicingus aplinkosaugos tikslus – iki 2030 m. savo veikloje neišmesti nei gramo anglies dvideginio (CO2), nei palikti jokių atliekų. Tačiau tam reikalingas ne tik visų darbuotojų, bet ir mūsų klientų bei partnerių įsitraukimas.“
Keliaujantis Klimato muziejaus jau šiandien pajudėjo į sekantį savo maršruto punktą Trakuose, kur kvies užsukti ne tik miesto gyventojus, bet ir turistus — parodos stendai įrengti ne trimis kalbomis: lietuvių, anglų bei latvių. Jau gegužės 31 d. 18 val. Trakuose vyks muziejaus atidarymo šventė, po kurios nemokamos ekskursijos bus atviros kiekvienam visą savaitę iki pat birželio 5 d.
Po Trakų Klimato muziejus aplankys dar 14 Lietuvos miestų: Kėdainius, Telšius, Gargždus, Uteną, Panevėžį, Šiaulius, Mažeikius, Palangą, Šakius, Marijampolę, Birštoną, Tauragę, Jonavą ir Kauną. Sekti muziejaus naujienas bei įsigyti nemokamus bilietus galima Klimato muziejaus internetinėje svetainėje https://klimatomuziejus.lt.
Keliaujančio muziejaus projektą įgyvendina asociacija „Aktyvus jaunimas“, finansuoja Europos klimato iniciatyva. Projekto informacinis partneris — TV3 žiniasklaidos grupė. Muziejaus kelione rūpinasi logistikos partneris Hoptrans. Projekto idėją Lietuvoje remia Telia, IKI, Walk15 ir Mantinga. Projekto informacinis partneris — TV3 žiniasklaidos grupė.